Czy kupno mieszkania we Wrocławiu się opłaca?

Pomocne źródła
Na okresie niedawnych niewielu lat, sytuacja na rynku nieruchomości we Wrocławiu skrajnie się zmieniła. Jeszcze orientacyjnie 5 lat wstecz mogliśmy nabyć nowe kwatery w tym miasteczku za całkiem przyzwoitą kwotę.

Niestety, obecnie ceny nowych mieszkań we Wrocławiu są podobne do tych, które przykładowo obowiązują w stolicy Polski lub na Pomorzu.

Dlaczego tak się dzieje? Na to pytanie odpowiadamy w niniejszym artykule!

Przyczyną wzmożonego ruchu na wrocławskim rynku lokali, którego wynikiem jest powstawanie nowych mieszkań, zostaje na ogół ogromna migracja do stolicy Dolnego Śląska. Dobra ewentualność ekonomiczna tego rejonu, a także stale polepszające się uwarunkowania pracy, przyciągają so siebie sporo osób którzy pragną polepszyć poziom własnego bytowania.

Największym rozrostem charakteryzuje się branża IT i to właśnie Ci fachowcy są tutaj najchętniej poszukiwani. Skutkiem nawału świeżych mieszkańców miasta jest znacząco duży popyt na lokale mieszkalne. z tego powodu deweloperzy decydują się ulokowanie projektów na obszarze całego Wrocławia. Sporą popularnością chwalą się Krzyki czy Grabiszyn. Jednak znajdują się kupujący drogich lokali, nawet na obrzeżach takich jak Nowe Żerniki. Drugim czynnikiem, który przesądza o spotęgowanym ruchu mieszkaniowym, jest migracja młodych osób do Wrocławia. Dzieje się tak poprzez konkurencyjność uniwersytetów, które przyciągają do się uczniów nawet z odległych krańców Polski. W związku z tym wynajmujący lokali mają możliwość pozwolić sobie na narzucanie wysokich miesięcznych czynszów. Oblicza się, że przeciętny koszt wynajęcia jednoosobowego pokoju wynosi szacunkowo 800 złotych za miesiąc..
Polecamy: Gdzie budują się nowe osiedla we Wrocławiu?

<< Poprzedni