Praca podnośników na planie filmowym

Moje źródła
Produkcja filmowa kojarzy nam się głównie z planem filmowym, kamerami a również konstrukcjami naśladującymi filmowaną rzeczywistość. Od czasu do czasu w prasie pojawiają się obrazy z nagrywania scen w przestrzeni miejskiej, czy przyczep służących aktorom za garderoby. Jednakże stworzenie filmu jest o wiele bardziej skomplikowanym biznesem. Chcąc mu się bardziej przyjrzeć, należy zwrócić uwagę na rzecz jego aspektów technicznych. Bez specjalistycznego wyposażenia nie powstało by bowiem żadne dzieło filmowe. Dzisiaj przedstawiamy kilka realizacyjnych faktów ze świata filmu!

podnośnik wrocław

Realizacja filmu częstokrotnie wiąże się z koniecznością wykonywania szeregu czynności na wysokości. Weźmy pod uwagę chociażby montaż scenografii czy sceny kamerowane z górnej perspektywy. Ekwipunkiem, który umożliwia tego typu prace są podnośniki koszowe.

Te urządzenia bardzo ułatwiają pracę autorytetów filmowych.

Podnośniki koszowe wykorzystywane są do wspomnianego dawniej montażu czy też demontażu scenografii. Dzięki nim można także urzeczywistniać wyjątkowe ujęcia. Ale to nie wszystko kaskaderskie ujęcia w których aktor jest na dużej wysokości, są również wspomagane przez wynajęcie podnośnika koszowego. Niejednokrotnie okazuje się, że za pomocą specjalnych kamer czy dronów nie udaje się nakręcić tak dobrej jakości materiału filmowego, jak przy użyciu podnośników koszowych. W ostatnim okresie kręcąc jeden z polskich filmów we Wrocławiu, użyto podnośnika koszowego w celu naświetlenia pomieszczeń. Polegało to na zamontowaniu mocnych lamp na podnośniku doświetlając sceny od zewnątrz..


<< Poprzedni